26 простих способів спонукати своїх дітей читати більше

Автор Alexander 26.05.2020 0 Коментарі

Привчити дітей до читання - завдання нелегке. Зацікавити дитину хорошою дитячою книгою, захопити його самостійним читанням - завдання і проблема кожного з батьків.

Тому ми попросили кількох «книжкових експертів» - любителів і цінителів дитячої літератури і, разом з тим, авторитетів в Instagram - поділитися деякими з їхніх улюблених рад, як змусити дітей, особливо початківців, найменших, читачів, частіше брати книгу. І як же, все-таки, виховувати і підтримувати в своїх дітях любов до читання?

От деякі з їхніх улюблених і перевірених порад.

Зберігайте книги всюди

«Я буду читати тільки те, що подобається моїм дітям, і купувати книги, які, на мій погляд, дійсно хороші. У кожного моєї дитини, наприклад, є своя бібліотечна картка. Я, до речі, дуже рекомендую цей спосіб, щоб вони зрозуміти, яким книжкам їм подобаються і які б вони хотіли. У нас в машині є корзина з книгами. Прямо між сидіннями (вона відмінно підходить для книжок з картинками), яку діти можуть розбирати тільки в машині. Ці книги вони не беруть додому, і я не можу почитати їм, поки я за кермом. Зате у них завжди є, що почитати в машині і зайняти себе «забутими» книжками. »

«Тримайте книги всюди - на спеціальній полиці біля унітазу, на кавовому столику, на килимку в дитячій, на полицях і столах. І постарайтеся міняти їх між собою іноді. Це допоможе привернути увагу до інших книг. Адже нудьга - дуже потужний інструмент! »

«Створіть культуру читання в своєму будинку,створивши розпорядок читання, який стане природною частиною вашого дня. Це може бути читання в ліжку разом з ранніми пташками, насолода історією під час перекусу, участь в сімейному читанні, коли кожен читає самостійно або все читають разом. Або насолоду книгами перед сном. До речі, пам'ятаєте, що читання не повинно завжди відбуватися в одному і тому ж місці. Слід проявити творчий підхід і читати в парку, на прогулянці, по дорозі на роботу або школу, або під час очікування в черзі

«Тримайте книги доступними всюди - в машині, на столі для сніданку, в вітальні і, звичайно ж, в спальні. Можна навіть взяти ковдру і влаштувати книжковий пікнік на вулиці зі своїми діточками, де ви будете читати книги і перекушувати чим-небудь смачним»

Доступність книг

Звичайно, добре, коли у ваших дітей є улюблені книги прямо перед очима - на полицях, у шафах, корзинах, ящиках столу і так далі. Наприклад, в моїй місцевій бібліотеці є книжкові полиці, які знаходяться прямо на рівні очей дитини в залежності від їх віку (від низького до високого). Таку ж структуру можна вибудувати і в вашому домі

«Я встановив лампи для читання біля ліжка моєї дитини.Це була спеціальна лампа м'якого світла для читання, і мій старший дитина отримувала додаткові 20 хвилин для читання вночі за бажанням»

 

«Якщо у вас є книжкова полиця, спробуйте поставити деякі книги обкладинкою вперед.Діти будуть частіше звертати увагу на книгу, якщо зможуть бачити обкладинку замість корінця»

«Створіть куточок для читання і позначте його як місце для читання. Воно не повинно бути екстравагантним. Просто покладіть подушку і, можливо, деякі з улюблених іграшок або ігор ваших дітей поруч, щоб вони відчули затишок і безпеку»

Читайте в голос

Будьте обережні, коли ви намагаєтеся читати своїм дітям вголос. Більшість з нас пов'язують цей процес з відходом до сну. Але в реальному світі до вечора втомлюються і діти і батьки. І буває так, що читання перед сном стає важким тягарем. Краще перенести таке читання на інший раз. Ми намагаємося читати вголос за сніданком вранці. Закуски і їжа працюють добре, тому що руки дітей зайняті, і вони деякий час будуть сидіти нерухомо, по крайней мере, поки вони їдять. Так, ще є ванни - ще один прекрасний час і місце, щоб читати вголос, поки малюки при справі

«Мені подобається читати книги з продовженням. Ми протягом місяця читаємо вголос усією родиною. Ми вибираємо одну товсту книгу з безлічі глав. І я читаю її вголос кожен день, поки ми не закінчимо з нею. Я думаю, що читання книг по частинах допомагає дітям прив'язатися до вигаданих персонажів і захоплює самою історією»

«Якщо ви просто сядете і почнете читативголос,ви станете яскравим маяком для маленького метелика. Жодна дитина не може встояти перед таким перфомансом»

«Звичайно ж, ви ніколи не захочете, щоб читання у дітей асоціювалося з неприємною рутиною. Читання повинно бути нагородою, а не обов'язком. Якщо ви хочете, щоб діти самі читали із задоволенням, постарайтеся підходити до процесу в позитивному світлі. Можна запропонувати дитині щось на кшталт: «Давай обніматися і - на диван! Читати!», замість «Краще візьми книгу і почитай»

...і читати разом

«Коли ми читаємо дітям книжки з картинками, ми зазвичай перегортаємо сторінку в дорослому темпі. А це, звичайно, набагато швидше стандартної реакції малюків. У той час, поки ми читаємо, вони зазвичай: а) витрачають час на обробку слів і б) розглядають картинку. Рахуйте до трьох, перш ніж перегортати сторінку,або, ще краще - нехай ваша дитина сам перевертає сторінки книги. Так у нього буде самостійна відповідальність за важливий процес. Це додатково захопить його»

«Якщо маму і тата не захоплює книга, яку вони читають вголос, то ентузіазму не буде. А через нестачу емпатії ніхто не отримає від спільного читання ні користі, ні задоволення - ні дитина, ні дорослий. Не соромтеся висуватиумови,наприклад: «Ми прочитаємо цю книгу три рази, а потім я виберу книгу на свій смак»

Спробувати комікси

«Мені складно навіть висловити, наскільки гарні графічні романи,особливо для ледачого маленького читача. Малюкам набагато легше стежити і захоплюватися історією, коли вона забезпечена великою кількістю картинок. Я особисто переконався, що такі книги діти читають і перечитують знову і знову»

«Комікси - відмінний вибір для неохочих, ледачих читачів, або дітей з порушеннями читання. Не дозволяйте коміксу обманювати вас поверховістю і несерйозністю. Графічні романи можуть реально допомогти дітям розвинути кілька важливих навичок. Вони зазвичай містять багато діалогів з великою різноманітністю розділових знаків і вигуків. Графічні романи (комікси) є відмінним способом для дітей практикувати читання звиразом.Такі книги добре ілюстровані і нові читачі можуть використовувати картинки, щоб ідентифікувати незнайомі слова і краще зрозуміти історію»

Читайте в різних форматах, стилях, формах

«Не скидайте з рахунків електронні книги іаудіокниги.Вони також допомагають читачам, особливо наймолодшим, які тільки вивчають такі речі, як мова, букви і звуки

»«Читайте не тільки книги. Журнали, рецепти, подкасти та аудіокниги - все це додаткові способи насолоджуватися читанням, не відчуваючи себе скутим рамками. Наприклад, моя сім'я захоплюється прослуховуванням аудіокниг і подкастів під час спокійних ігор або творчості

»«Коли дитина проявляє інтерес до книги, розповіді або якійсь темі, мені подобається знаходити відео на YouTube, які роздмухують полум'яінтересу.Наприклад, у багатьох авторів, письменників та ілюстраторів є онлайн-контент. Зазвичай у них є інтерв'ю або лекції, які ви можете знайти онлайн. Звертайте увагу на книжкові події оффлайн (зустрічі, виставки, презентації). Мої діти завжди дуже раді і пишаються тим, що зустріли автора ».

«Вибираючи книги для своїх дітей, спробуйте чергувати книги з картинками і великі книги з великою кількістю тексту. Не уникайте безсловеснихісторій.Хоча спочатку вони можуть здатися незрозумілими, безсловесні книги - прекрасний спосіб зміцнити довіру дітей, коли вони «читають» картинки. Це допомагає розвивати усні мовні навички, критичне мислення і розуміння прочитаного

Зацікавлювати не тільки книгами

«Купіть або візьміть в бібліотеці книги, в яких є теми, які подобаються вашомумалюкові. Якщо інтерес до цієї теми вже є, у вашої дитини більше шансів і причин сидіти у вас на колінах і читати разом з вами. Якщо ви знаєте інтереси своєї дитини, але вам потрібна допомога у виборі назв, я настійно рекомендую звернутися до бібліотекарів або продавцям дитячих книг»

«Не забувайте писати і малювати для дітей. Під час читання тримайте під рукою папір, олівці, планшети для записів, ручки, маркери і т.д. Зробіть лист таким же доступний, якчитання,і поважайте все, що пишуть діти. Заохочуючи їх залишати свою творчість на папері ще перш, ніж вони зможуть написати слова. Це дуже важливо для впевненості і задоволення дитини»

«Якщо ви маєте можливість, інвестуйте в інтерактивні дитячі книги, які безпосередньо спілкуються дітьми - звуком, анімацією, пропонують вибір варіантів сюжету або персонажа»

«Якщо ви влаштовуєте вечірки з нагоди дня народження для своїх дітей, подумайте про те, щоб замість іграшок подарувати дитині коробку дитячихкниг.Ви можете знайти дешеві книги через сайти приватних продажів, на розпродажах в книжкових магазинах або старі книги в хорошому стані. Такий подарунок точно порадує дитини. А через якийсь час ви самі зможете запропонувати накопичилися книги комусь іншому, більш юному читачеві»

«Відправляйтеся в книжковий магазин і дайте дитині суму готівки або карту з лімітом, щоб він сам зміг вибрати і сплатити свою книгу. Це вірний спосіб підняти інтерес до нової книги і до читання»

«А нам подобається час від часу дарувати дитині подарункові карти в книжковий магазин. Дочка любить класти свою подарункову карту в сумочку і відчувати себе дорослою. Їй також подобається незалежність, яка виникає в результаті вибору її власної книги для покупки»

Читайте і насолоджуйтеся читанням самі і разом з дитиною. У нього попереду - захоплюючий фантастичний світ. Познайомимо його з ним разом!

Коментувати