Безкоштовні книжки проти вірусів!

Автор Alexander 25.05.2020 0 Коментарі Виховання,

Дитячі книги можуть не лише розважати, а й допомагати дітям залишатися здоровими і боротися з вірусами. У той час, коли школи та дитячі садки закрили свої двері для малюків, основним помічником у навчанні та дозвіллі залишається книга. Гарна дитяча книга під час карантину замінює дитині інші звичні види дозвілля.

Але вона, звичайно, здатна не тільки розважати, а й приносити користь.

 

 

Отже, в зв'язку з закриттям шкіл по всій країні, та й у майже у всіх країнах світу, у відповідь на новий спалах коронавируса, у батьків виникли нові запити. Інтерес до читання, до дитячої літератури виріс в рази. Але проблемою став сам процес вибору і покупки гарної книги для дитини. Особливо - дошкільного віку. Адже погортати, помацати, потримати в руках дитячу книгу в умовах карантину - завдання майже нездійсненне. 

 

Як же подарувати дитині цікаву дитячу книгу, без безпосереднього контакту з ним? Таке питання поставили і вчені з видавництва Macmillan. Це великий видавець наукової та освітньої літератури, який не міг залишитися осторонь і хотів допомогти дітям навіть в умовах пандемії придбати хорошу захоплюючу книгу. А ще краще - отримати її безкоштовно!

Видавці попросили ради у дитячого письменника Ніка Брюель. Визнаного автора бестселерів для дітей і всієї сім'ї. Нік погодився, більше того, він був радий допомогти. Але якраз в цей час переїжджав зі своєю сім'єю з Нью-Йорка до Флориди. На тривалий період самоізоляції. Під час тривалої поїздки Брюель і задумався, чи здатний він зробити щось нове і корисне для максимальної кількості дітей по всьому світу. І ось, всього кілька тижнів по тому ця ідея стала повноцінною книгою. 

 

 

«Погана кішечка: помий лапи»,в оригіналі «BadKitty: Wash YourPaws».У цій книзі головною героїнею стала дуже шкідлива кішка, яка не любить порядок, правила і сіє навколо себе тотальний хаос. Книга «Bad Kitty: Wash Your Paws», вже доступна для безкоштовного скачування на сайті автора. Це книжка-розмальовка, яка доносить до юних читачів важливість миття рук. «Сюжет повинен був актуальним тут і зараз. У книзі повинно знайти відображення те, що діти переживають в даний момент », - говорив сам Брюель. Але втілення ідеї в книгу всього за два тижні зажадало планування, координації та трохи удачі.

 

«У книзі було безліч складнощів і завдань, які вимагали балансу», - слова Брюель. «Я відразу зрозумів, що хочу розповісти про важливість миття рук, особливо в такий час. Але моїм головним завданням було розповісти цю історію з кішкою Кітті, не заглиблюючись в повчання ». Замість того щоб розсипати по сторінках книги наукові подробиці, Брюель вирішив подавати таку важливу інформацію цікаво. Як же розповісти дітям, чому миття рук так важливо, в цікавій і захоплюючій формі?

 

Підхід письменника до створення книги був вражаючим. «Я твердо вірю, що діти цінують, коли ми розмовляємо з ними, - сказав Брюель, - Уже кілька разів я був свідком того, що мої і чужі діти, наприклад, друзі моєї дочки починають хвилюватися через те, що чують. Через того, що відбувається навколо. Було б важливо донести до маленьких читачів правдиву історію боротьби води з вірусами. Простими доступними образами ».

У той же час, Брюель не хотів поширювати дезінформацію. По прибуттю до Флориди, він занурився в наукові статті та дослідження, але тут йому посміхнулася удача. Друг сім'ї Брюель, який також в цей час виявився у Флориді, виявився старшим біохіміком фармацевтичної компанії. І поки Брюель писав, вчений вивчав його розповідь і пропонував свої правки для наукової точності.

 

Рішення Брюель зробити своє послання саме книгою-розфарбуванням було викликано не стільки прагненням забезпечити його швидку публікацію, скільки наміром зробити книгу інтерактивною. «Так, правда, додавання кольору збільшило б час на створення книги, а я дійсно хотів якомога швидше випустити Wash Your Paws», - сказав Брюель. «Приблизно в той час, коли я писав історію і формував готові сторінки, мені спало на думку, що збереження книги в чорно-білому варіанті, зробило б її більш корисною в якості інтерактиву та дозвілля. У процесі знайомства з книгою, дитина може розфарбовувати картинки. Сам цей нескладний процес знімає стрес і підвищує залученість ».

 

 

Щоб зробити книгу доступною так швидко, команда редакторів, дизайнерів і публіцистів з Macmillan виклала всі свої верстки у відкритий доступ. Починаючи від першого дизайну і начерків до завершення проекту. Їх підтримка, як позначив Брюель, була найголовнішим моментом в роботі над книгою. «У них, як і у всіх нас, був весь стрес, який, звичайно, відчував і я. Це був стрес від необхідності раптово працювати віддалено, борючись зі своїми власними термінами », - сказав він. «Але ніхто з них не здригнувся. Мені так пощастило, що я можу працювати з цими дивовижними людьми ».

Як і багато інших авторів, зміна місця дислокації зробило негативний вплив на творчий потенціал Брюель, але книга "Wash Your Paws" стала винятком. «Ця книга була не стільки завданням, скільки місією», - сказав він. «Мене підтримувала думка, що є діти, які не можуть отримати доступ до книг. Вони не могли піти в школу. Вони не могли піти в бібліотеку. Вони не могли ходити в магазини, і навіть якщо б вони могли, ідея витратити гроші на книгу, можливо, не була б реалістичною. Може бути, це банально, але я був мотивований думкою про дитину, що застряг будинку, якого може порадувати, хоча б на мить, можливість завантажити абсолютно нову, безкоштовну книгу, нехай і коротку розмальовку, щоб підтримати себе ».

 

Коментувати