10 нових українських дитячих письменників

Автор Alexander 18.02.2020 0 Коментарі Вибір,

Перша частина статті про сучасних українських дитячих багатьом припала до душі. Тому ми вирішили продовжити. Тим більше, що полку українських дитячих письменників постійно прибуває. Дитячі книги українською мовою користуються незмінною популярністю. А видавництва розширюють асортимент дитячої літератури і презентують нам все більше нових цікавих дитячий авторів.

 

Мар'яна Савка


Далеко не початківець і не новий, але незмінно радує нас новинками автор.
Головна редакторка і співзасновниця «Видавництва Старого Лева». Поетеса, авторка 18 книг, серед яких і дитячі, зокрема віршована «Казка про Старого Лева».
Перекладачка, членкиня Асоціації українських письменників та Національної спілки письменників України. Від 2017 року є Послом доброї волі ООН в Україні, з 2018-го  —  входить до ПЕН-клубу. Народилась в м. Копичинці на Тернопільщині, мешкає у Львові.
Авторка багатьох поетичних збірок. Авторка книжок для дітей: «Чи є в бабуїна бабуся?» (2003), книжка-картонка «Лапи і хвости» (2005), «Казка про Старого Лева» (2011), «Босоніжки для стоніжки» (2015), книжка-картонка «На болоті» (2015), «Тихі віршики на зиму» (2015), «Колисанки і дрімливі вірші» (2017).
Поезія Мар’яни Савки побачила світ у визнатних літературних журналах та альманахах всього світу. 
Присутня в кількох поетичних антологіях, зокрема в антології одинадцяти поеток «Ми і Вона», а також — в збірці «Сила дівчат: маленькі історії великих вчинків» Катерини Бабкіної і Марка Лівіна про силу духу та віру в себе 50 видатних українських жінок. 
Творчість поетеси перекладена польською, англійською, білоруською, російською, литовською мовами. 

 

Володимир Рутківський


Той випадок, коли письменник працює вже давно, але популярність прийшла до нього буквально недавно. Нехай і в солідному віці, але з завзятою дитячою безпосередністю.
Друкується з 1959 року. Автор багатьох романів для дітей, серед яких «Бухтик з тихого затону», «Гості на мітлі», «Сині Води» та інші.
Живе, працює і творить в Одесі.
«Важкий шлях до визнання в українській літературі! Працюючи з року в рік, щодня горблячись над письмовим столом, дочекатися слави у... 70 років! Саме так виглядає ситуація з одним з найкращих українських дитячих авторів Володимиром Рутківським. Про літератора почали говорити після виходу його книжки «Джури козака Швайки»...
Починав Володимир Рутківський як поет. Але згодом вирішив писати для дітей. Наївно вірив, що тут свободи буде більше. 
Народившись на Черкащині, ясна річ, письменник не міг оминути й козаччини. Але манять його не переможні баталії та славні гетьмани, а самі початки. Звідки взявся цей відомий на весь світ феномен народного лицарства? Так з’явилися «Джури козака Швайки».

 

 

Зірка Мензатюк 


Письменник з досвідом. Але до списку "нових" ми зараховуємо її за актуальне творчість і приємні новинки, якими вона не перестає нас бавати.
Зірка Мензатюк (1954, Київ) закінчила факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працювала журналістом. Член Національної Спілки письменників України (з 1995 р). З 1997 р. веде в дитячому журналі «Соняшник» рубрики «Храми України», «Фортеці України», «Щоб любити», «Щоденник мандрівника». З 2004 року автор рубрики про святині України в освітній радіопередачі для школярів «АБЦ» Національного радіо. Її твори публікувалися у США, Словаччині і Польщі.
Книги:
Таємниця козацької шаблі
Казочки-куцохвостики
Зварю тобі борщику
Ангел Золоте Волосся
Як я руйнувала імперію

 

 

Марина Павленко 


Кумедне та цікаве чтиво Марини заворожує шанувальників, а цикл про Русалоньку з 7-В користується заслуженою популярністю і актуальний прямо зараз.
Письменниця, художниця і викладачка. Народилася 1973 року на Львівщині в родині вчителів-словесників і теж письменників Ольги й Степана Павленків. Освіту здобула в Уманському ДПІ ім. П. Тичини. Спочатку працювала вчителькою початкових класів Уманської міської гімназії. Від 2000 року викладає на кафедрі української літератури і українознавства того ж Уманського педуніверситету.
Друкує вірші і прозу від 1990 року. Відтоді вийшли друком окремі дитячі книжки: «Домовичок з палітрою», «Домовичок повертається», «Домовичок і купа проблем»; «Півтора бажання», «Миколчині історії», «Моя класнюча дівчинка». А також – серія книжок про Русалоньку із 7-В, перша частина якої ввійшла до Всеукраїнської шкільної програми для 7 класів.
Співпрацює з багатьма українськими видавництвами, зокрема вінницькою «Тезою», харківським «Ранком», тернопільським «Богданом». Була переможницею і лауреаткою низки літературних конкурсів, серед яких «Гранослов», «Смолоскип», «Коронація слова» та інші.

 

 

Володимир Арєнєв


Іменитий автор, за плечима якого безліч визнаних дорослих праць. Однак і дитячі книги Володимира полонять серця.
Володимир Пузій/Арєнєв – київський письменник, сценарист, публіцист, редактор. Навчався в Інституті журналістики КНУ імені Тараса Шевченка, згодом викладав у ньому ж. Із 2010 року – на вільних хлібах. Лауреат численних премій, зокрема – «Книгуру», премій імені О. Гончара та О. Беляєва. Автор понад трьох десятків книжок та кількох сотень публікацій у періодиці. Твори друкувалися українською, російською, польською, німецькою, словенською, китайською, литовською, французькою, англійською, естонською мовами.
У дитинстві захоплювався біологією, вирощував удома різних екзотичних комашок та амфібій. Тепер нікого, крім персонажів своїх книжок, не вирощує. Але в інших країнах обов’язково ходить до зоопарків.
На питання «що саме його надихає писати?» – відповідає, що все. Багато подорожує – і, мабуть, невипадково.

 

Софія Андрухович 


Відомий філолог, який не так давно захопився дитячою літературою. Чекаємо нових книг автора, адже "старі" вже перечитати безліч разів.
Письменниця, перекладачка та публіцистка.
Народилася 1982 року в Івано-Франківську в родині письменника Юрія Андруховича. Закінчила Львівський національний університет за спеціальністю «українська філологія».
Авторка прозових книжок «Літо Мілени» (2002), «Старі люди» (2003), «Жінки їхніх чоловіків» (2005), «Сьомга» (2007) та численних публікацій у пресі. У 2014 році випустила роман «Фелікс Австрія», що того ж року отримав відзнаку «Книга року BBC». У 2015 році стала лауреаткою премії імені Джозефа Конрада. У 2016 році Софія Андрухович спільно з Мар'яною Прохасько написали дитячу книжку-картинку «Сузір'я Курки». Того ж року книжка увійшла до престижного каталогу в галузі міжнародної дитячої та юнацької літератури «Білі круки». 

 

 

Галина Вдовиченко


Ще один досвідчений автор, лише недавно спробував сили в дитячій літературі. І, безсумнівно, з величезним успіхом! "Коти" Галини Вдовиченко продовжують хід Україною, так й світом!
Галина Вдовиченко народилась у 1959 році на Кольському півострові за Полярним колом. У дитинстві разом з родиною часто переїжджала з місця на місце. Навчалась у школах Івано-Франківська, Надвірної, Рави-Руської, Москви, постійно бували у бабусі з дідом у селі Отинія Коломийського району Івано-Франківської області, на батьківщині батька.
Закінчила філологічний факультет Львівського національного університету ім. Івана Франка. До 2017 року працювала у газеті «Високий Замок» (Львів).
Дебютувала у 2008 році – з романом «Пів’яблука», перший тираж книжки розійшовся протягом місяця. Другий роман Галини Вдовиченко «Замок Гербуртів» отримав першу премію у номінації «романи» на конкурсі "Коронація слова – 2009", вийшов у світ під назвою «Тамдевін».
У 2011 році вийшла перша книжка Галини Вдовиченко для дітей – казкова повість «Мишкові Миші» з ілюстраціями художниці Анни Сарвіри. У 2015 та 2017 роках вийшли дві частини суперпопулярних дитячих книг «36 і 6 котів» з ілюстраціями Наталки Гайди.

 

 

Надійка Гербіш


Молода письменниця, але яка вже цілком знайшла свій шлях. Її книги незмінно відзначаються преміями, але пише вона не для нагород. Від книг Наді віє теплом, турботою, мудрістю.
Дружина, мама, мандрівниця. Українська письменниця і перекладачка. Кураторка з міжнародних прав американської компанії «Mosaic Rights Management» для Східної Європи та Нордичних країн.
Надійчині книжки стали українськими бестселерами й були відзначені національними та міжнародними нагородами. Кілька дитячих книжок вийшли також шрифтом Брайля та видані в аудіо-форматі для використання в програмах інклюзивної освіти.
Авторка низки книжок для дорослих та дітей, серед яких «Теплі історії до кави», «Мене звати Мар’ям», «Одного разу на Різдво», «Мандрівки з Чарівним Атласом: Венеція», «Мандрівки з Чарівним Атласом: Гринвіч», «Пуанти для Анни» та ін.
Надійчині праці були відзначені в численних академічних та популярних журналах (зокрема, журналі «Forbes», «Український Тиждень», «Країна»).
Сьогодні Надійка активно відстоює інтегративний підхід у публічних дискусіях в академічній, культурній та церковній спільнотах України та за кордоном.

 

 

Катя Штанко


Не тільки і не стільки письменниця, як і приголомшливий художник-ілюстратор. Її книги потрібно бачити. Бачити і читати!
Катерина Штанко — авторка книжки «Дракони, вперед!» — найкращої дитячої книжки 2014 року за версією BBC.
Штанко Катерина Володимирівна народилася 24 липня 1951 р. в м. Сімферополі. Навчалася в Кримському художньому училищі, Київському Державному художньому інституті. Співпрацювала з видавництвами «Веселка», «Дніпро», «Свенас», «Марка України», «А-ба-ба-га-ла-ма-га», «Грані-Т» та «Видавництво Старого Лева»
Учасниця багатьох республіканських всесоюзних та міжнародних виставок. Найулюбленіша техніка: акварель, еколайн, графітний олівець.
У 2014 року у видавництві «А-ба-ба-га-ла-ма-га» вийшла книга «Дракони, вперед!», в якій Катерина Штанко виступила і як ілюстратор, і як автор. 12 грудня того ж року твір був визнаний «Дитячою книгою року BBC — 2014».
Виросла в сім'ї вчених, тато — математик, мама — хімік.

 

 

Бабкіна Катерина


Катя увірвалася в світ дитячої книги з тріумфом. І, мабуть, не збирається зупинятися на досягнутому. Чому і ми і читачі невимовно раді!
Українська письменниця, поетеса, сценарист та драматург. Народилася 22 липня 1985 року. У 2006 році закінчила Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Працювала в журналі «Esqu ire» (Україна). Співпрацювала з виданнями «Фокус», «Бізнес», «Le Monde», «ART UKRAINE», є колумністом видань «The Insider» та «Платформа».
Автор багатьох поетичних збірок. Авторка кількох книжок для дітей — «Гарбузовий рік», «Шапочка і кит», що вийшли у «Видавництві Старого Лева».
Роман «Соня» увійшов до довгого списку «Книги року BBC».
Займається відеопоезією, авторка проекту «Відеопоезія||Відеопроза». Відеороботи брали участь у кінофестивалях та літературних фестивалях в Києві, Львові, Сумах, Луганську, Чернівцях, Черкасах, Москві, Вільнюсі, Валенсії, Кракові. 2012 року за сценарієм Катерини Бабкіної було знято короткометражний фільм «Зло» в рамках проекту «Україно, goodbye!». 2013 року Катерина Бабкіна зняла дебютну короткометражну стрічку «Жовта коробочка».

 

Ми презентували вам ще 10 сучасних українських дитячих письменників. Звичайно-ж і в цю десятку також неможливо помістити всіх гідних авторів. Просимо вибачення у них і у їхніх шанувальників. У той же час сподіваємося, що комусь ця стаття змогла допомогти у виборі. Обіцяємо поповнювати цей список і знайомити вас з новими обличчями на ниві дитячої української книги.
Залишайтеся з нами! Кіндербук любить вас!

Коментувати