Доступність книг сприяє навчанню та розвитку дітей

Автор Al 05.08.2019 0 Коментарі Виховання,Розвиток,

 

Нове дослідження показало, що близькість до книг, доступність читання, а також підтримка дорослих можуть поліпшити навички дітей і сприяти успіхам дитини в навчанні.

 

 

Доступність книг - чи потрібна?

 

Доступ до книг і більше підтримка дитини в читанні з боку дорослих розширюють можливості навчання дітей, згідно з новим дослідженням. Дане дослідження також дозволяє зробити висновок про тои, що існують цілі «книжкові пустелі» - райони з обмеженим доступам до книг і читання, де діти не отримують належного «поштовху» в розвитку. В основному це райони з низьким рівнем доходу.

 

Дослідження, опубліковане на цьому тижні в журналі Urban Education було профінансовано JetBlue Airways. Воно показало, що діти, які отримали максимальну підтримку дорослих, найбільше виграли від читання. Методика дослідження передбачала під собою забезпечення доступу до книг дітям, які не мали до цього можливості вільно читати і розвиватися.

 

У довільно обраних чотирьох кварталах з низьким рівнем доходів, три зи яких перебували в Детройті, а один - у Вашингтоні, округ Колумбія, були встановлені торгові автомати для видачі книг. Дитячі книги, надавала компанія JetBlue. Експеримент проходив протягом двох літніх місяців, коли діти зазвичай мають менший доступ до книг, менше читають, більше часу присвячують відпочинку та розваг.

 

Автори дослідження, Сьюзан Нойман і Джилліан Кнапчік, проаналізували вплив читання на дітей від народження до 8 років і зробили обережний висновок, що фізична доступність до дитячих книг має великі поведінкові наслідки саме для навчання дітей. Незважаючи на канікули, торговельні автомати використовувалися. Протягом восьми тижнів була затребувана понад 64 000 книг 26 200 - унікальним, одноразовим користувачам і 38 235 - постійним користувачам. Часто за один візит маленький читач брав з собою відразу дві або три книги.

 

«Ми стежимо за дітьми від 0 до 8 років, тому що саме в цьому віці починається любов до читання», - каже Нейман. «Ця книга, яку ви можете потримати в руках, погортати, погладити і відчути, дуже важлива для дітей».

 

 

Державна дошкільна освіта в США.

 

Це дослідження було частиною зусиль всієї спільноти щодо розширення доступу до книг за допомогою програми книгорозповсюдження в так званих «книжкових пустелях» або спільнотах з обмеженим доступом до книг для дітей. Діти, які брали участь в дослідженні відчули на собі підвищення навичок готовності до школи. Зокрема, вони змогли запам'ятати більше назв книг, познайомитися з великою кількістю книжкових героїв, поліпшили швидкість читання і навички запам'ятовування.

 

При цьому використовувалися методики, встановлені для вимірювання навичок ранньої грамотності дітей дошкільного віку, зокрема, знань в області друку і фонологічної обізнаності - або здатності розпізнавати звуки як частина мови. За підсумком експерименту дослідники провели 10-хвилинні тести із завданнями з множинним вибором з 20 пунктів, в яких кожна дитина вибирав один відповідь з чотирьох. На думку вчених це найкраще відповідає питання випробовуваних. Крім того, були проведені інтерв'ю, анкетні опитування батьків, які потім порівняли з оцінками, отриманими в ході тестів. Використовуючи результати до і після тесту, дослідники визначили готовність дітей до школи.

 

 

 

Висновки

 

Діти, які користувалися автоматами, що видають дитячі книжки, розповідали, що вони насолоджувалися читанням. Саме доступність книг в будь-який момент часу стало для них найважливішим приводом до читання і розвитку. До речі, саме батьки, а також бабусі й дідусі дуже вплинули вибір книги дитиною. Ті діти, яким не допомагали вибрати книгу, частіше за інших відзначали відсутність інтересу до читання. Іншими словами, фізична близькість книг не перетворювала хуліганів в читачів, і одних тільки змін в навколишньому середовищі може бути недостатньо, щоб мотивувати тих, хто не любить читати взяти в руки дитячу книгу.

 

Аналізуючи поведінкові патерни, дослідники виявили, що в середньому за 180 годин повз торгового автомата пройшло близько 180 осіб. Це дозволяє припустити, що автомати були добре видно і легкодоступні. Незважаючи на значний транспортний і пішохідний потік, не всі перехожі користувалися перевагами машин: їх використовували 60%, а 40% просто проходили повз. Що саме по собі не погано.

 

У заключній частині доповіді визнавалося, що ключовим фактором появи стійкого інтересу до читання і стимулу для раннього розвитку є саме доступ дитини до дитячих книг. Але підтримувати інтерес до читання, допомагати і заохочувати юного читача повинна сім'я - близькі люди і родичі. Ці два фактори стануть тим самим чарівним важелем, який підніме рівень розвитку вашої дитини на нову висоту.

 

«Діти неодмінно продовжать читати книги, як тільки вони почнуть - самі або за допомогою батьків. Подорож в чарівний світ дитячої книги починається з перших кроків, допомогти зробити які - обов'язок і привілей батьків », - каже Нейман.

 

«Книжкові магазини повертаються на вулиці, а дитячі книги - на полиці домашніх шаф» - головний висновок дослідження!

Коментувати