Дитина і програмування. Три простих кроки.

Автор Al 08.05.2019 0 Коментарі Розвиток,

 

Всі ми хочемо, щоб наше чадо розвивалося. Навчалося, пізнавало нове, самовдосконалюватися. Розвиток і навчання дітей - тема глибока і велика. У даній статті ми розберемо тільки один аспект - навчання дитини програмування (його азам). І обмежимо огляд дитячими книгами останніх років, присвячених навчанню дитини аспектам розробки програмного забезпечення.

 

 

 

Перша книга в нашому огляді - «JavaScript для дітей. Веселий вступ до програмування ». Ця книга - є перекладом книги автора Nick Morgan «JavaScript for Kids. A Playful Introduction to Programming ». Цю чудову книгу спростило і перевело для нас Львівське видавництво «Видавництво Старого Лева».

Автор цієї цікавої дитячої книги з програмування на мові JavaScript - Нік Морган. Він досить відомий фронтенд розробник з компанії Twitter. Володіє безліччю мов програмування, але зізнається, що JavaScript - один з його улюблених.

Книга підкуповує незвичайним викладом - Це не збірка сухих фактів, правил і вправ. Це скоріше веселий розповідь і знайомство з новою інформацією на цікавих прикладах. Текст подано невеликими фрагментами і рясніє веселими ілюстраціями. Кожен новий блок забезпечено захоплюючими прикладами, які тут же можна випробувати на практиці.

Автор не «вантажить» дитини теорією, навпаки, спонукає до самостійного вивчення матеріалу - книга рясніє посиланнями на цікаві приклади з мережі інтернет, короткими ребусами на синтаксис і логіку мови.

Цю книгу можна рекомендувати тим дітям, які захоплюються комп'ютерами, сайтами, додатками і хочуть розібратися, як же це все влаштовано «зсередини».

Попередження - книга «JavaScript для дітей. Веселий вступ в програмування »може як викликати симпатію і занурення, так і охолодити інтерес дитини до досить специфічної і глибокої професії програміста.

Кажуть - «Поки не спробуєш - НЕ зрозумієш», і ця книга - саме чудовий шанс спробувати привів дитині інтерес до коду і ази програмування.

https://www.kinderbook.com.ua/razvitie-i-podgotovka-k-shkole/java_script_vsl.html

 

 

«PYTHON для дітей. Веселий вступ до програмування »- ще одна книга видавництва« Видавництво Старого Лева ». Хоч зовні книги і схожі, у них різні автори і різний підхід до навчання.

Автор цієї книги «Python for Kids: A Playful Introduction to Programming» - Jason R. Briggs. Джейсон захопився комп'ютерами у віці 8 років і з тих пір присвятив себе улюбленій справі.

Свою першу книгу «Пітон для дітей» він виклав в безкоштовний доступ, і вона була завантажена більше 50000 раз. З тих пір цю книгу перевели на десятки різних мов і видали в різних країнах.

Книга структурно опрацьована - видно, що автор кілька разів переробляв і переосмислював зміст, щоб зробити матеріал менш нудним для дитини і зрозумілішим для вивчення.

У цьому сучасному і захоплюючому підручнику - три частини. Це три простих кроки від самих азів і понять - синтаксис, структура, алгоритми до повноцінних програм та ігор на новому, але логічному і зрозумілою мовою програмування - Python.

Кожен крок проілюстрований уривками коду, причому в ігровій та захоплюючій формі. Детально розібрані приклади дозволяють зрозуміти і спробувати на ділі всі аспекти використання мови, що вивчається програмування.

Це видання відрізняється тим, що є окремим і унікальний посібник, що не вимагає наявності поруч вчителя або «ментора». У дитини не виникає питань щодо матеріалу, адже кожну дрібницю автор детально розібрав і проілюстрував.

Звичайно, починати читати цю книгу варто дитині у віці від 10 років, коли вже сформувалося базове уявлення про математичні операції і поняття про логіку роботи з цифрами і даними. В цьому випадку, впевнені, проблем у дитини з освоєнням мови програмування Python не виникне!

https://www.kinderbook.com.ua/razvitie-i-podgotovka-k-shkole/python_for_kids.html

 

 

Ще одна книга, присвячена популярному і затребуваним мови програмування Python.

Python. Кодування для майбутніх програмістів

Цю книгу підготувало і випустило для нас видавництво «КМ-букс». Автори книги - Розі Діккінс і Луї Стоуелл - талановиті популяризатори науки, техніки, навчання в книгах і коміксах.

Книгу відрізняє приголомшливі ілюстрації, від яких неможливо відірватися. Це не підручник, а майже віммельбух або навіть комікс.

Кожна сторінка цієї книги - візуальний уривок, який розбирає або ілюструє якусь структуру мови Python або уривок коду на цій мові. Її цікаво розглядати, вивчати, осягати логіку і зв'язку.

Ця книга крім основ мови і прикладів його використання на практиці дає масу прикладів і порад з архітектури та дизайну коду. Тобто закладає ази правильного використання мови Python на практиці при вирішенні прикладних задач.

Та й розбираються в більшості своїй мега-цікаві теми - як написати і запрограмувати красиву анімацію або захоплюючу гру. Як автоматизувати рутинні завдання і обробити дані з інтернету.

Свіжа книга, яку можна сміливо рекомендувати як ще один (можливо перший) крок в мистецтво програмування!

https://www.kinderbook.com.ua/razvitie-i-podgotovka-k-shkole/matematika-logika-pamyat-vnimanie-myshlenie/python_km_2019.html

 

 

Ці та інші дитячі книги, присвячені розвитку і навчання можна завжди купити в інтернет-магазині дитячої літератури Кіндербук. Читайте, розвивайтеся, радійте! Світлого майбутнього вам і вашим дітям!

Коментувати