Атака на Титанів - читати дітям?

Автор Al 11.03.2019 0 Коментарі

Атака на Титанів - дивовижний комікс або манга, якщо точніше. Дивний він не тільки тим, що раптово з'явившись з під пера абсолютно невідомого автора - новачка в області візуальних новел, раптом став мега-хітом, а й тим, що, переживши безліч втілень - у вигляді аніме, серіалу, повнометражних фільмів і фанатських переосмислень до сих пір залишається мега-популярним. У чому ж секрет його успіху? Спробуємо розібратися?

 

 

Трохи про автора.

Исаямою Хадзіме - як не дивно - японець. Малював він з дитинства. Уже в школі, починаючи зі старших класів, вирішив спробувати себе на професійній ниві і відправив свої перші роботи на конкурс. Його перша коротка робота Shingeki no Kyojin була тепло прийнята журі на одному з конкурсів, і юнак вирішив переїхати в Токіо. Там, щоб заробити на життя, він працював в інтернет-кафе, паралельно займаючись малюванням манги.

 

 

Чи не кидаючи роботу над «Титанами», Исаямою навчався в технічному училищі на базі Інституту дизайну. Після того, як його робота була удостоєна похвал ще на кількох конкурсах, Хадзіме запропонував свою мангу популярному журналу Shonen Jump, але зустрівся з відмовою і нерозумінням. Редактор журналу запропонував переробити мангу - як візуально, так і сценарно, чтоба вона більше відповідала смакам читача. Исаямою відмовився і вирішив звернутися в інші видавництва.

 

 

Талановитого юнака з нестандартними ідеями, нарешті помітили. Його перший манга-серіал Shingeki no Kyojin почав виходитиме в щомісячнику Bessatsu Shonen Magazine в 2009 році.

А в 2011 році в журналі Nikkei Entertainment був опублікований рейтинг найбільш комерційно успішних мангак сучасності. Исаямою зайняв в рейтингу 17 місце.

 

Всесвіт ненависті.

Shingeki no Kyojin. Читається Сінгекі але Кёдзін. На японському - 進撃の巨人.Англійською язиике поширена назва Attack on Titan. По русски перекладається як - Атака на Титанів, Атака титанів або Вторгнення гігантів.

Дія серії відбувається після апокаліпсису - кінця світу, який забрав за собою життя 95% людей. Решта жменьки людей самі добровільно заточили себе за високі стіни і міцні грати, вони живуть в постійному страху, самотньо, подалі від світу. Адже за високими стінами мешкають кровожерливі велетні, здатні лише вбивати і щиро ненавидять людини.

Що ж привело в наш світ величезних монстрів, майже знищили людство?

 

 

За однією легендою близько сотні років тому гуманоїдна раса

величезних людожерів напала на землю, щоб знищити людство. За іншою - цю расу науковим шляхом створили самі люди, щоб перешкодити людству знищити природу.

Як би там не було, велетенські створення не шкодять природі, чи не пожирають ні тварин, ні рослини, і харчуються виключно сонячним світлом. Що не заважає їм ненавидіти людей і знищувати їх всілякими способами, включаючи пожирання.

Величезні машини вбивства не визнають ніякого одягу, вони не мають ніяких статевих ознак, не носять навіть шкіри, хоча люблять похвалитися гострими як пили зубами і міцними кігтями.

Людство змушене виживати за товстими і високими стінами. На самому початку люди намагалися огороджуватися щільними лісами дерев, адже титани не здатні були шкодити природі. Потім довелося будувати величезні хитромудрі захисні споруди з каменю. Кілька рядів стін, міцні ворота і міні-міста в стінах. Все це повинно було перешкодити гігантам дістатися до людських осель і повністю знищити расу людей.

Однак, як виявилося, ніякі стіни не зможуть зупинити натиск божевілля і ненависті величезних кровожерливих тварюк.

 

Нова надія.

Багато років люди жили, відчуваючи себе в безпеці. Крім високих стін їх захищали збройні воєнізовані підрозділи.

Елітна військова поліція - Лейб-гвардія - добре оснащені загони, які мають ряд привілеїв, але також і широку сферу обов'язків - від підтримки порядку в місті до оборони стін від будь-якої небезпеки.

Окремо варто Центральний загін Військової поліції - еліта з еліт. Має найширші можливості і стежить за всім, підкоряючись тільки власного керівництва і нікому більше.

 

 

Регулярні війська або Гарнізон - звичайні солдати, які виконують повсякденні функції - від будівництва укріплень до рутинних обов'язків по умертвіння нападників здалеку - з гармат, луків та інших знарядь.

Розвідзагін або Легіон скаутів - невеликий підрозділ, що складається зі справжніх «шибайголів». Його члени зобов'язані регулярно залишати безпечні стіни щоб дізнатися більше про навколишній світ і своє головного ворога - Титані.

Саме в цей підрозділ і мріє потрапити головний герой манги «Атака на Титанів» Ерен Йегер. Його мати загинула під час нападу величезного досі не баченого титану п'ять років тому. Батько, залишаючи місто залишив синові таємничий ключ.

Ерен жадає помсти і готовий на все заради ідеї знищення велетнів. Разом з ним цю ж мету переслідує його прийомна сестра - красуня Мікас Аккерман і їх друг дитинства Армін Арлерт - розумний і грунтовний стратег і «мозок» загону.

 

 

П'ять років по тому, ледь закінчивши навчання у військовій академії, друзі потрапляють в справжню м'ясорубку. Повномасштабна атака титанів переломлює опір людської армії і знищує великий загін. У число втрат потрапляє і Ерен.

Кінець надії?

 

Крок до прірви.

Поки вірні друзі героя, приголомшені його смертю, намагаються впоратися з горем і новими атаками монстрів, за стінами міста твориться справжній хаос. Серед незграбних і невблаганних титанів з'являється один, здатний вбивати їх. Більш того - спраглий вбивати своїх «родичів».

Так починається нова епоха боротьби людей і титанів.

 

 

Людство раптом знаходить могутнього союзника, здатного як з легкістю зруйнувати будь-якого ворога, так і відремонтувати зруйновані стіни міста. Здатної мислити, любити і ненавидіти.

Але і в рядах титанів з'являються небачені досі монстри - гіганти серед гігантів, броньовані і невразливі. Чи можуть вони володіти розумом? Чи зможуть спланувати напад і обдурити захисників людства?

Хто переможе у вічній битві?

 

Чому це потрібно читати?

Комікси «Атака на Титанів» в Україні почали видаватися не так давно. Але ж за ними - потужний пласт культури, велика спільнота шанувальників і нескінченне число здогадок і теорій.

Чому ж ця манга стала настільки популярною?

Про це не може сказати навіть сам творець. Як так вийшло? Коли?

Широке поширення «Атака на Титанів» отримала, мабуть, в 2011 році, коли отримала головний приз - Манга Року в Японії. Вже до 2014 року було продано більше 22 мільйонів копій новели. Населення Японії на той період становило близько 100 мільйонів чоловік, так що популярність «Атаки» можна собі лише уявити.

 

 

На даний момент всесвіт «Атаки на титанів» поширилася на 27 томів манги (і постійно поповнюється). Три сезони аніме-серіалу, останній з яких до цих пір не закінчено. Чотири комп'ютерних ігор, кілька неофіційних клонів і фан-фіков. Два повноцінних художніх фільми і приквел у вигляді міні-серій побачили світ не так давно.

Тепер, здається, зрозумілий розмах, якого досягла манга, написана і намальована захопленим новачком. Але питання «чому» до сих пір не розкритий.

Отже, чим приваблює читачів «Атака на Титанів»?

Ідеєю. Коли у Исаямою Хадзіме запитали - «Чому в якості вершників апокаліпсису ти вибрав саме велетнів-людожерів» - він відповів - «Тому, що вони мерзенні». В Японії величезні монстри, що знищують міста - аж ніяк не рідкість. Годзилла тому вічний свідок. Але таких схожих на людей і в той же час безжальних до «Титанів» ще не було. Без шкіри, без жалю, без страху, без інтелекту. Вони тупо і безупинно йдуть до своєї мети. До винищенню. Всього мислячого людства.

Героями. При всій «коміксових» і «площині» головних героїв «Титанів» - у них всіх є повнота прописаного образу. Свої страхи і побоювання, свої слабкості і секрети. Свої долі, пов'язані однією метою. Кожна вилазка для них - смертельно небезпечна. Вони не герої, вони - вимушені рятівники небагато чого, що залишилося від великого минулого. Вони багато чого втратили, багатьом жертвують, і готові піти ще на дуже багато. Заради однієї мети. До якої йдуть до кінця.

 

 

Динамікою. У «Атаки на титанів» немає затягнутих сцен і нудних самокопання і переживань. За відносним і позірний спокій слід смертельно-небезпечна сутичка, підступна зрада, хитромудра пастка. Яким би не були наслідки, як мало б ні залишилося сил, герої знову і знову дають відсіч. Ворогові, страху, безсилля. Крізь жах, який панує навколо, крізь приреченість, біль і невіра Ерен Йегер з друзями завжди дивляться лише вперед.

Співпереживанням. Просто почніть читати цю мангу, і ви зрозумієте почуття, які правлять героями. Їх біль втрати і жагу до життя. Ви зможете відчути їх жах і їх біль. Їх лють. Готовність йти до кінця.

 

Як і кому?

На поточний момент в Україні представлено 11 книг серії «Атака на Титанів». Кожна книга містить два оригінальних томи. Існує також два спін-офа серії - «Вибір без жалю» і «Втрачені дівчатка».

Безсумнівно, найкраще починати читати з першого тому, рухаючись в хронологічній послідовності до останньої книги серії. Кожна книга розкриває не тільки світ героїв, їх пригоди і переживання, але і світ навколо них. Всесвіт «Титанів» розкривається через інформативні вставки, якими пронизана кожна глава. Екіпірування захисників, пристрій зброї захисників, секрети спорудження стін і укріплень, будова, сильні і слабкі сторони титанів і багато іншого.

Спін-офи представляють собою по два томи не менш цікавих історій з всесвіту «Атаки титанів». Вони більш повно розкривають світ, дозволяють поглянути на вічну війну під іншим кутом та ще раз з головою пірнути в улюблену всесвіт.

 

 

Вікове обмеження манги «АтаканаТитанів» 16+. У ній присутні досить жорстокі сцени, важкі для дитячого розуміння поняття і міцна лексика на грані цензури. Однак, останнім часом цим грішать багато комікси і рамки дозволеного на сторінках істотно розмилися. Кіндербук категорично не рекомендує дітям читати комікс «Атака на Титанів».

А ось підліткам в більш свідомому віці з досвідом в читанні-перегляді коміксів, аніме і манги - радимо не пропустити цю серію. При всій брутальності і жорстокості, «Атака на Титанів» говорить зовсім про інше.

Про крихкості звичного буття, про борг і вірі в себе. Про те, що не дивлячись на біль і втрати, на страх і зневіру, завжди є заради чого жити і заради чого боротися. Навіть в самих безнадійних ситуаціях.

Коментувати