Свято Українського Козацтва

Автор Al 28.09.2018 0 Коментарі Вибір,


 

Настала осінь і до нас наближається помітне Українське свято - День українського козацтва. Воно відзначається щорічно - 14 жовтня і приурочено до іншого великого свята - Дня Покрови Пресвятої Богородиці, яка вважається захисницею і покровителькою козаків. Що ж ми знаємо про це свято? Що слід дарувати і як відзначати день справжніх чоловіків в Україні?

Давайте спробуємо розібратися.

Черкаси або, як пізніше їх стали називати - козаки з'явилися на південних степових околицях тоді ще Речі Посполитої в XV столітті. Спочатку козаки розмістилися на південній Київщині й східному Поділлі, пізніше ж вони набули нового притулку та назви - дніпровські або запорізькі козаки.

Завдяки чому або, скоріше, всупереч чому з'явилися козацькі формування в Україні?

Вся справа в тому, що з самого початку XIII століття, українцям довелося захищати себе від угорського, литовського, польського і молдавського посягання. А з кінця XV століття почалися набіги татарських ханів, за часів яких сотні і тисячі українців полонили і гнали на чужину. Саме тому в XVI-XVII століттях українцям довелося об'єднуватися під загальні прапори, озброюватися і консолідуватися до військових формувань, щоб дати відсіч постійним утискам. Козацтво стало не просто особливим військовим формуванням, в XVI столітті трансформувалося в окреме особливе держава, яка мала власний неповторний республіканський лад - Запорізьку Січ, згодом опинилися реальним військовим і політичним оплотом українців.

Отже, якщо для вас «Вільне Козацтво» не порожній звук, «Запорізька Січ» - не просто древній військовий табір, «Гетьман» - не бренд і не прізвисько, ви хочете знати в чому відмінність северских козаків, січових, низових, реєстрових, городових , надвірних і слобідських, вас цікавлять побут, звичаї і зброя українських козаків, у нас для вас гарна новина.

Відмінним подарунком і придбанням до дня Українського Козацтва стане чудова книга, яку КіндерБук гаряче вам рекомендує.

Лицарство козацьке

https://www.kinderbook.com.ua/knigi-o-voinah-i-piratah/rycarstvo-kozackoe.html

 

 

 

Книга докладно описує будь-які аспекти існування українського козацтва за всю його історію.

Чому козаки називали себе саме так? Звідки походить назва і як воно пов'язане зі зброєю, кіньми і свободою? Ви обов'язково прочитаєте про це в цій чудовій книзі.

 

 

А знаєте, як виглядав справжній козак? У чому був секрет його сили і відваги? Яким тютюну була набита його трубка і які українські трави здатні були замінити іноземну махорку?

 

 

А що їли козаки на Січі? Як готували і які коронні страви були в асортименті запорізьких кухарів-кулінарів?

 

 

Яке адміністративний поділ було в козацькій державі? Хто міг стати Отаманом, Гетьманом, Стрільцем, Суддею?

 

 

А знаєте в чому секрет рукопашного бою запорозьких козаків? Як пов'язані гопак і шабельний бій? Яка зброя було улюбленим у козаків і як звичайний сільськогосподарський інструмент можна було перетворити на грізну смертоносне знаряддя?

 

 

А в чому відмінність справжньої козацької шаблі від іншої холодної зброї? У чому містичні корені і передумови козацьких легенд?

 

 

Знамениті козаки, народні герої, легендарні козацькі персонажі. Хто вони, які подвиги прославили їх і що за артефакти залишили вони після себе?

 

 

А також - великі походи козаків, епохальні битви, морські набіги і кардинальний перелом ситуації в світовому військовому домінуванні.

І багато, багато іншого в чудовій книзі-панорамі «Лицарство козацьке» російською і українською мовами.

 

 


 

Порекомендуємо вам ще кілька книжок для козаків різного віку:

 

Насамперед хочемо звернути вашу увагу на розділ книги для хлопчиків і книги про воїнів та піратів там зібрано величезну кількість книг, які полюбили наші чудові хлопці.

Для наймолодших читачів чоловічої статі пропонуємо книгу "Хлопчача книжка" з акварельними ілюстраціями Марічки Рубан. Книга може запросто привнести сучасний стиль в життя маленького козака і прикрасити перші кроки в пізнанні навколишнього світу. Так що якщо вам потрібен подарунок для хлопчика, якому 3-4 роки, він тут!

 

 

 

 

Дорослішим хлопцям обов'язково сподобаються дитячі детективи - вони захоплюють хлопчиків від малого до велика. Це подарунок для хлопчиків від 4 до 8 або навіть 10 років. Смішні й пізнавальні, веселі і серйозні, заплутані і захоплюючі історії надовго займуть юні розуми хлопчиків і юнаків.

 

 

 

 

Історії про детектива Носика або Агату Містері сподобаються молодшим "детективам", як і творчість письменниць К.Матюшкіной і К.Оковітой, а книги А.А.Кокотюхі - "слідчим" постарше.

 

 

 

Для хлопчиків будь-якого віку відмінним подарунком стануть енциклопедії та атласи.
Особливим попитом користуються енциклопедії техніки - величезних машин і механізмів, транспорту та іншої техніки.

 

 

 

Прекрасна серія "як змайструвати" захоплююче і барвисто подає хлопчикам ази базового пристрою автомобіля, мотоцикла, літака і навіть дома.

 


 

Серія коти-вояки - пригодницьке бойове фентезі для любителів пухнастих, але грізних і благородних створінь.

 


 

 

Пригоди ракети на чотирьох лапах - це навпаки книги для невиправних оптимістів і любителів собак. Джеремі Стронг створив відмінну історію, яка незмінно захоплює вже кілька поколінь читачів.

 

 


 

Майстер української дитячої літератури Всеволод Нестайко подарував нам безліч приголомшливих уяву історій і книг, особняком серед який стоїть "Тореадори з Вісюківкі". Наповнена подіями і пригодами історія захоплює з перших рядків і не відпускає юного читача до останніх сторінок.

 

 

 

 

Любителям подорожей і цінителям пригод припаде до душі героїчна і фундаментальна класика Жуля Верна "20000 льє під водою" в новому подарунковому виданні.

 

 


 

До речі, історія іншого авантюриста - Барона Мюнхгаузена також знайшла друге життя. Перевидання класики в коміксах і переосмислення історії в сучасному ключі обов'язково сподобаються хлопчикам.

 

 


 

Якщо ви шукаєте подарунок для хлопчиків в клас, секцію або групу і вам потрібно кілька однакових або навіть кілька десятків книг одного найменування за розумною ціною - рекомендуємо серію "Улюблені книжки" від видавництва "Країна мрій".
У цій серії - вся дитяча класика і навіть більше, видана в бюджетному варіанті. Це незамінний варіант для тих, хто цінує зміст більше обкладинки.

На великий і дрібний опт у нас завжди є знижки. Телефонуйте!

 

 

Любителям якісної фантастики і фентезі - новинки Террі Пратчета українською мовою. Улюблені книги хлопців з уявою тепер радують українську публіку відмінним перекладом і стильним оформленням.

 

 

 


 

Для серйозного і вдумливого проведення часу рекомендуємо книгу "Тигролови" - книга яка щонайкраще підходить до Дня захисника вітчизни та Дню козацтва. Це пригодницький роман про становлення української державності. Захоплююча і особиста історія. Справжня. Надихаюча і глибока. І дуже цікава. Для юнаків від 12 років, хоча і юні вундеркінди теж почерпнуть в ній для себе багато цікавого і пізнавального.

 

 

 

 

"Десять історій для хлопчиків від десяти відомих українських письменників." Незамінна книга для хлопчиків-підлітків. Доступно і цікаво розповідає про проблеми і становленні особистості, допомагає відчути себе "крутим" і стати їм. Знайти своє місце в непростому світі і справлятися з непростим віком, емоціями і переживаннями.

 

 

 

Справжнім подарунком хлопчикам, вже визначившихся або ще шукаючих головний інтерес і професією усього життя стане книга "PYTHON для дітей. Веселий вступ до програмування ". Просто і захоплююче зробити перші кроки або поглибити знання в захоплюючій світі сучасного програмування на популярному мові можна з саме цією книгою в долонях.

 

 

 

 

Як бачите, питання "що подарувати хлопчикові" має безліч рішень - красивих, цікавих, кольорових і пізнавальних. Світ дитячих книг різноманітний і Кіндербук завжди допоможе вам розібратися в ньому і підкаже найцікавіші варіанти!

 

Даруйте хлопчикам радість! Бажаємо вам веселих та цікавих осінніх свят! 

А також радимо звернути увагу на розділ Іграшки.Ми підібрали в ньому безліч подарунків на будь-який смак. окремий пункт Для хлопчиків пропонує всілякі конструктори, розвиваючі іграшки. головоломки, машинки і моделі на будь-який смак за дуже хорошою ціною.

 

Зі святом вас! З любов'ю, ваш КіндерБук!

 

Коментувати