Роль коміксів у навчанні та розвитку дитини. П'ять головних міфів.

Автор Al 23.07.2017 0 Коментарі Виховання,Вибір,Новинки,Розвиток,

Як комікси впливають на незміцнілий дитячий розум? Чи можуть графічні новели, мальовані аніме і манга завдати шкоди розвитку дитини або ж їм можна довірити дозвілля і розвиток вашого чада? З розвитком коміксів і візуальної субкультури ці питання стали особливо актуально. Кіндербук спробує розібратися разом з вами і постарається розібрати деякі міфи.

Комікси - для візуалів


Так, перш за все графічні новели, комікси та інші видання в яких переважають картинки, ілюстрації і зображення, об'єднані загальною сюжетною канвою зацікавлять дітей, більше схильних до візуального сприйняття навколишнього світу. А до певного віку - найчастіше саме дошкільнята воліють візуальну зв'язок з оточенням іншим видам комунікації. Саме тому в дитячих книгах так багато ілюстрацій, а в книгах для найменших - вони надмірно переважають над текстом.

 

Комікси - для ледарів.

Теза, який важко заперечити, але і настільки ж складно беззастережно підтвердити. Комікси прийшли до нас із західної культури, яка при всій своїй стереотипної "тупості", "масовості" і "приземленості" дала світу величезний поштовх для розвитку і продовжує бути головним постачальником проривних ідей, стартапів і яскравих підприємств саме в середовищі молоді. Може бути комікси стимулюють фантазію і активність мозку, що розвивається? Скоріше так ніж ні. Найчастіше знання, відкриття та історії, що надаються коміксами підносяться стисло, образно і лаконічно. Їх легше сприйняти і простіше запам'ятати.

 

Комікси - візуальне сміття.


Мальовані світи часто далекі від реальності і людина без спеціальної підготовки, особливо що відбувся дорослий може не побачити за деревами лісу. Нісенітниця, яку бачать в коміксах дорослі за фактом може виявитися цілою всесвіту - ретельно пророблений і насиченою, що розвивається і живий, зі своєю історією і своїми проблемами. Будь то зомбі, супергерої, монстри, вампіри або привиди - часто під всією цією "візуальщіной" є глибока історія, мораль і, навіть філософія. Часто, але не завжди.

 

Комікси руйнують літературу.


Так, в коміксах мало тексту. У них одні діалоги і уривчасті фрази. але може бути це новий жанр? Сформувався і зайняв свою нішу в англомовній мовному середовищі і тільки розвивається у нас? Спробуйте придумати сценарій для коміксу, що викликає інтерес і співпереживання. А зробити це оперуючи лише короткими вигуками і уривками фраз? Повірте, часто комікс може надати вашій дитині набагато більший вплив, ніж товстий фоліант. Може це не так вже й погано? Кіндербук рекомендує спробувати. Принаймні в якості альтернативи.

 

Комікси - для маленьких дітей.


Навіть на самому початку свого розвитку комікси, а точніше мальовані історії в картинках створювалися перш за все для дорослих. Прообразами сучасних коміксів стали картинки для простого народу, що випускалися в XVI-XVII століттях. Для неписьменних верств суспільства, часто на релігійну тематику вже тоді вони здобули популярність і загальне визнання. Комікси пережили свій золотий, срібний і бронзовий століття. В сучасності комікси воліють підлітки, а й серед дорослих людей вони шалено популярні. Часто в соціальних мережах комікси обговорюють і цитують зірки шоу-бізнесу, чемпіони спорту, діячи політики і мас-медіа.

 

Підсумки.


Комікси міцно увійшли в наше життя і внесуть ще багато нового та свіжого. Захоплення коміксами позитивним чином впливає на розвиток дитини в емоційному плані, вносить вагомий внесок в розвиток уяви, фантазії. Комікси знайомлять дітей з реаліями сучасних мас-медіа, вони актуалізують і освіжають сучасні тренди, намагаються впливати на культуру споживання. В цьому немає нічого поганого, і при бажанні любов до коміксів можна направити виключно на благо, фільтрую і пропонуючи дитині зважений і адекватний контент.

Магазин Кіндербук пропонує тільки найкращі класичні комікси. Визнані роками і поколіннями читачів. Ми шукаємо і знаходимо тільки краще для вашої дитини. У нас також є освітні нон-фікшн комікси, які допоможуть освоїти важку область науки. Є серйозні східні комікси і манга.

Ми хочемо щоб ваші діти читали. Читайте разом з ними і разом з нами!

 
Теги: комікси

Коментувати